Soud zastavil insolvenční řízení s Médeou Jaromíra Soukupa

Pražský městský soud zastavil insolvenční řízení s firmou Médea podnikatele Jaromíra Soukupa. Vyplývá to z rozhodnutí soudu. O zastavení požádala Médea poté, co zaplatila dluhy všem třem firmám, které zahájení insolvenčního řízení iniciovaly. Po uhrazení dluhu společnosti svůj návrh stáhly. Médea dlužila firmám dohromady přes 3,5 milionu korun.

V insolvenčním návrhu firmy Cinema City Czech, Cinexpress a Knowlimits Group shodně uváděly, že agentura Médea, patřící do Soukupovy mediální skupiny Médea Group, neuhradila několik faktur za poskytnutí reklamního prostoru v kinech a obchodech provozovaných trojicí navrhovatelů. Dluh v případě Cinema City činil asi 1,994 milionu korun, u Cinexpress 895 580 korun a u Knowlimits Group 641 585 korun.

Městský soud v Praze pak s Médeou zahájil 17. února insolvenční řízení. Advokát firmy Médea Martin Richter podle údajů zveřejněných v insolvenčním rejstříku oznámil, že zmíněné dluhy Médea následně uhradila 24. února. Richter označil insolvenční návrh za „šikanózní“.

Cinema City Czech, Cinexpress a Knowlimits Group ale v insolvenčním návrhu shodně tvrdily, že dluhy vůči firmě Médea byly měsíce po splatnosti a Médea je nesplatila ani po opakovaných výzvách. Firmy upozorňovaly Médeu, že se budou o peníze i soudit, a Cinema City Czech poslala společnosti Médea dvě předžalobní výzvy.